• Fotografie z Velikonoc a klášterní slavnosti

Do fotogalerie byly přidány fotografie z Velkého pátku ve farním kostele a z poutní slavnosti Zvěstování Páně spojené s oslavou kulatých narozenin pana opata Filipa Lobkowicze v klášteře Teplá.

• Nový vzhled webu

Milí farníci, milí návštěvníci,
    vítejte na webových stránkách mariánskolázeňské farnosti v novém kabátku.

Nový vzhled vychází z grafického stylu farnosti navrženého mou sestrou Martinou1 částečně už v roce 2021. Od stejného roku také můžete číst farní zpravodaj v nové podobě. Základem je modrá barva s doplňkovou zlatou, tedy barva mariánská s liturgickou barvou slavnostní. V jiných odstínech jde také o barvy našeho města.

Současný design webu však zachovává základy toho předchozího, který byl vůbec prvním na webu farnostml.cz fungujícím od roku 2014. Zachována byla většina prvků rozložení webu včetně hlavního navigačního menu v záhlaví stránky, základní písmo i formát s pravým postranním sloupcem se změnami v událostech. Za 10 let provozu našeho webu však změnily nejen současné grafické trendy, ale i technologie. Většina přístupů na internet probíhá prostřednictvím mobilních telefonů, proto i na mobilech můžete nově vidět kompletní hlavní nabídku, což několik let umožňují přístupy moderního webdesignu.

Rád bych vás také upozornil na přívětivou stránku s ohláškami v PDF, se kterými si ale nejlépe umí poradit stále pouze počítače. Každou neděli kolem sedmé hodiny se zobrazují nové ohlášky přímo uvnitř našeho webu (nebo jsou k dispozici ke stažení) a není nutné se nechávat přesměrovávat někam ven.

Zahraniční návštěvníci, věřím, ocení anglickou verzi našeho webu, která je nově k dispozici.

No a protože web má sloužit hlavně vám – farníkům a návštěvníkům – chtěli bychom vás s Martinou poprosit o zpětnou vazbu, jak se vám nový vzhled líbí a co byste si případně přáli upravit; které informace přesunout, které zde třeba chybí nebo co působí nepřehledně. V dotazníku je z pěti otázek jedna věnována také zpravodaji, k jehož podobě, která se změnila už před dvěma lety, můžete také něco říci.

A pokud vám zatím nový styl nesedí a v něčem vám práci komplikuje, můžete se ještě minimálně několik dalších měsíců vrátit ke starému stylu kliknutím na poslední tlačítko v hlavním menu vpravo nahoře. Po přepnutí na starý styl bude web trochu problikávat, ale má a bude mít v sobě veškeré aktuální informace.

Přeji dobré prožití velikonočních svátků.
    Jan Klán ml.

správce webu farnosti

Otevírací doba farního kostela

Pondělí až pátek zavřeno
Sobota, neděle 14:30-16:30

Ve dnech, kdy se koná večerní mše svatá, je možné kostel navštívit až do 17:00.

Vstup do kostela není zpoplatněn.

Kostel je otevřen také alespoň 45 minut před každou mší svatou. Jejich přehled naleznete na stránce farního kostela. Ve středy a pátky je obvykle otevřeno od 16 hodin (negarantováno).

Individuální duchovní služba

22. 10. 2020

Otec Řehoř je k dispozici pro všechny zájemce k individuálnímu rozhovoru nebo svátosti smíření, případně i ke svátosti nemocných a podání viatika.

Volejte na telefon 604 877 223.

Litanie v čase nakažlivých nemocí

20. 3. 2020

otevřít